Rehabilitacja dzieci

Priorytetowym celem leczenia w naszym ośrodku jest przywrócenie pełnej sprawności, a jeśli to nie jest możliwe, zwiększenie aktywności dziecka, uzyskanie poprawy stanu funkcjonalnego i poprawę jego samooceny. Wiemy dobrze, że w dzisiejszych czasach wady postawy zaliczają się do chorób cywilizacyjnych i mają  znaczący wpływ na problemy zdrowotne w wieku dorosłym. Siedzący tryb życia, ograniczenie aktywności fizycznej i nadwaga dodatkowo przyczyniają się do wzrostu występowania tych wad postawy.  Dlatego też nasza poradnia kładzie duży nacisk na prawidłowe leczenie dzieci z tymi problemami. Dodatkowo do naszej poradni mogą być kierowane dzieci po urazach ortopedycznych i z problemami neurologicznymi.

Rehabilitacja dzieci w naszej poradni opiera się na nowoczesnych metodach, które są wdrażane w sposób przyjazny dla dziecka. Dzięki odpowiedniemu podejściu do dzieci, nasz pracownik jest w stanie zachęcić je do ćwiczeń i odpowiednio je poprowadzić. Dodatkowo nasza poradnia jest wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny zwiększający wachlarz zabiegów możliwych do przeprowadzenia. W czasie rehabilitacji wdrażamy również elementy profilaktyki przed innego rodzaju schorzeniami. Chcielibyśmy, aby dziecko miało świadomość i nawyk prawidłowej postawy w szkole i w domu. Osiągnięcie tego celu znacząco wpłynie na zredukowanie ilości występowania wad postawy. Wiemy dobrze, że efekt rehabilitacji zależy w dużej mierze od systematyczności dziecka. Dlatego też naszym celem jest wdrożenie takich ćwiczeń, które zachęcą dziecko do systematycznego ich wykonywania.

Rehabilitacja dzieci obejmuje pracę z:

  • wadami postawy,
  • skoliozami,
  • stanami po urazach,
  • stanami po zabiegach ortopedycznych,
  • schorzeniami związanymi z obniżeniem napięcia mięśniowego.

Lekarze, z którymi współpracujemy są specjalistami z pediatrii oraz rehabilitacji medycznej. Dzięki doświadczeniu lekarze Ci są w stanie wdrożyć odpowiedni program rehabilitacyjny biorąc pod uwagę stan dziecka, choroby towarzyszące i przeciwwskazania do zabiegów.

Rehabilitacja dzieci odbywa się w Poradni Rehabilitacyjnej na ulicy Nowowiejskiego. Pracownicy tam pracujący specjalizują się w pracy z dziećmi, a dostępny  sprzęt medyczny jest odpowiednio do dzieci przystosowany.